Přítel člověka

6. srpna 2015 v 20:47 | pisálek |  ze života

Kočka jako přítel člověka


Každý si pod přítelem člověka představí psa, jen málo lidí to vidí tak jako já. Ano, taky mám ráda psy a velmi hodně, ale kočky prostě miluji.

Před zhruba čtyřmi lety jsem si ani neuměla představit, že by mi má máma vůbec dovolila psa, natož kočku. Že prej kočky smrdí, čůrají, kam se jím zachce a lížou máslo z ledničky. :-D Ale přece jen jsem to dokázala. Stalo se to jednou tak na pivě, rozebíraly jsme tehdy opět mé psychické rozpoložení (kvůli tetanii, kterou mám), když jsem mamce zase znovu říkala, že mít kočku by pro mne bylo velkým přínosem. Navykládala jsem jí, co se o kočkách říká, že dokážou svým předením člověka zbavit trápení a uklidňují ho. Mamka tedy nakonec povolila a já si donesla domů kocoura. Naneštěstí po půl roce jsem ho vezla k babičce, a když přijel dom, já tam tehdy zůstávala, měl blechy. Od mámy mi přišla SMS, že běhá po bytě se sprejem proti blechám a že kocoura dává okamžitě pryč. Nakonec jsem jí přesvědčila o tom, aby ho dala k babičce. Měl se tam dobře, ale po roce umře. Nikdo nevěděl proč.

Já ale dál chtěla kočku a po dalším urputném přemlouvání mamky, kdy jsem jí vykládala, že další kočku už k babičce nevezmu, tím pádem nedostane blechy, se mi to zase podařilo a já měla doma Cvočku.


Má radost. Co víc k ní říct. Je to malé, divoké, lehkovážné, okouzlující stvoření.

Po roku mi dala koťátka. Jednoho jsem darovala mému příteli domů a tři mi umřely.

Hned po půl roce měla další čtyři. Dvě jsme darovaly a dva cvoci mi zrovna teď, když sedím venku u ohně a splácávám tento článek, nejspíš bombardují pokoj.

No není rozkošny? To byl ještě mladééj a hodnééj.


Ale co, zabiješ se?? :-D :-D

Miluji je.

Pisálek
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama