Recenze Pád - Lauren Kate

10. srpna 2015 v 9:20 | pisálek |  recenze knih

Pád - Lauren Kate______________________________________________


Série - Andělé 1
Název - Pád
Originální název - Fallen
Žánr - Sci-fi a fantasy
Nakladatelství - knižní klub
Počet stran - 320

______________________________________________


Její poklidný život jí začaly narušovat stíny, které vídává sice už od dětství, ale teď začaly ohrožovat jak jí, tak lidi kolem ní. Je obviněna za upálení svého kamaráda a tímto se dostává do školy meče a kříže, internátní školy pro problémové mladistvé, kde zabezpečení je horší než ve vězení a studenti ti jsou až příliš divní na to, aby sem zapadla. Lucindu Priceovou čeká dlouhá cesta.

Ze začátku se Luce drží od všech stranou. Protože, i když si sama o sobě myslí, jak je nebezpečná a bláznivá, většina studentů tady má na vině mnohem závažnější činy, než Luce samotná. A tak má přece jen strach. Pomalu přece jen Luce získává nové kamarády, kteří podle ní nevypadají zas tak špatně a nebezpečně. Zjišťuje, že za upálením svého kamaráda nemůže zdaleka jen ona.

Potkává kluka, Daniela, který jí je až neklidně povědomí a táhne jí k němu silná přitažlivost. Naneštěstí on očividně její pocity nesdílí. Luce se i přesto snaží o něm zjistit něco víc, tak se svou novou kamarádkou, která má náhodou přístup do celé školy, do míst, kde by se obyčejný student nedostal, zjišťuje, že vlastně nic nezjistila. Nikde v jejich škole není o něm psáno víc, než ví sama Luce. Ovšem je tu jedna kniha. Kniha, u které si Luce myslí, že jí napsal Danielův předek. A tak proto, že je Danielem tak moc "posedlá" se snaží knihu najít, ale z knihovny, kde měla pravděpodobně být, záhadně zmizela…


Ale pozor je tu i druhý kluk, který Luce taky velmi přitahuje. Pohledný s tmavými vlasy a se zelenýma očima. Dozví se věci, kterým zpočátku nechce věřit, ale nakonec bude muset. Dá se do boje s osudem, minulostí a budoucností, aby mohla být s tím, koho miluje.


Můj názor:

Kniha s andělskou tématikou. Těch je v dnešní době poměrně dost. Ovšem mezi mé oblíbené stále patří trilogie Zavřený.

Táto kniha, se ale také řadí u mě mezi ty lepší, už jenom z důvodu, že je to fantasy román. A já fantasy opravdu miluji.

Ovšem, co mě vyloženě vytáčelo? Lauren v této knize propracovala podle mne více vedlejší postavy. Místo toho, aby se zaměřila na Luce a Daniela, tak se mi zdálo, že Cam (Kterej mi velmi hodně přirostl k srdci), Penny (Pennyweather Van Syckle-Lockwood), Gabbe a Arriane jsou více propracovanější než ti dva dohromady. Dokázala jsem si představit mnohem snadněji a živěji je, než hlavní postavy Lucindu a Daniela.

Co se týče chování hlavní hrdinky, tak z toho jsem občas měla smíšené pocity. Nevěděla jsem či mám brečet, smát se, nebo dokonce někdy i křičet. Vím, že táto kniha je pro mladší čtenáře, ale myslím si, že tak, jak ona občas v knize reaguje na různé situace, nebo přemýšlí, je i na dnešní holky v pubertálním věku dost infantilní.

A aby toho nebylo málo, stále dokola je tu vždy tak očekávaný milostný trojúhelník. No tak lidi, kdy už vás napadne něco neočekávanýho. A když už, tak proč to v každé, skoro každé musím podotknout, knížce dopadne úplně jinak, než chcete. Holka vždy skončí s klukem, s kterým vy si nepřejete, aby skončila (teda u mě to tak většinou je), protože je až moc vyšperkovaný, anebo už jen z toho důvodu, že je to zřejmé hned ze začátku knihy, kdy se potkaj. Blbost. Mooc předvídatelný.

Co se mi teda nejvíc líbilo, bylo, že jste ani nečekali, kdo všechno je anděl, kdo je zlý a kdo dobrý. Potom to rozuzlení bylo teda parádní. Úplně že Woooow tak to bych teda nečekala.

Kniha je psaná velice čtivým způsobem, od Lauren se taky nedá čekat nic jiného. Podle mého vás kniha zaujme, až tak po první, nebo druhé kapitole, ale pozor, potom už je problém se od ní odtrhnout, už z toho důvodu, že chcete vědět, jak to tedy vše dopadne.
Celkově Lauren Kate je dobrá spisovatelka a já se těším, až napíše něco nového.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Shetlandy Shetlandy | Web | 17. července 2016 v 17:18 | Reagovat

Pamatuji si, že se mi tati kniha dostala do rukou... bohužel jsem se do ní nemohla nějak dostat, nebo co já vím. Zkrátka jsem ji nedočetla. Mám ale v plánu svou chybu někdy napravit a celou sérii si přečíst.
Zavržený mě ale neskutečně bavil, ráda bych, kdyby se mi někdy podařilo svou skromnou knihovničku obohatit o tuto sérii.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama