Ona a On

29. června 2016 v 13:55 | pisálek |  Drabble
Tak přidávám další Tripplík. Doufám že se bude líbit.


Ona
Kluk o pět let mladší než já. Sním nad devatenáctiletým klukem. Na lavičce v parku, kde jsem ještě před rokem snila o svém příteli.
Stojí naproti mně ve stánku a prodává cukrovou vatu. To jeho znamínko na levé tváři, pronikavé jantarové oči a hnědé vlasy, vyšisované letním sluncem, spadající do čela. To vše můžu z této vzdálenosti pozorovat.

On
Zajímalo by mě, jestli vůbec ví, že existuju. Jaká holka by si všímala o pět let mladšího kluka.
Tak drobná, tak roztomilá, blondýnka s oči tmavými jak hořká čokoláda. Sedí na lavičce přímo naproti mého stánku. Když dotočím, dnes už snad třicátou, cukrovou vatu a zákazník odejde, všimnu si, jak vstává a jde směrem ke mně.

Ona
Nevím, proč tam jdu, nejspíš si objednám cukrovou vatu. Bože, jak já nesnáším cukrovou vatu. Co mu řeknu? Ahoj, jsem tvá nov sousedka? Vždyť to už určitě ví, na zahradě mě musel tolikrát vidět.

On
"Ahoj, co to bude?" Snažím se moc nekoktat a kupodivu mi to jde. Objedná si malinovou příchuť. Fuj, nechápu, jak tohle může vůbec někdo jíst. Natočím vatu a položím ji do stojánku na pultu.

Ona
Šátrám v tašce a snažím se najít peněženku, když se mi to konečně podaří, vytáhnu z ní bankovku a položím ji na pult. S úsměvem mu poděkuji a vracím se k lavičce.

On
"Slečno, zapomněla jste si tu vatu." Zavolám na ni. Udiveně se ohlédne, podívá na svou prázdnou ruku a pak zpátky na mě až se tomu musím začít smát.

Ona
Musím teď určitě zářit jako červená na semaforu, ale nevadí mi to. Za ten jeho úsměv to stojí. Omluvím se, vezmu si svou vatu a s pobaveným úsměvem odcházím.

On
Odchází a můj úsměv pomalu s ní.

Ona
Mám sto chutí se za ním ještě ohlédnout.

On
Kéž by se ohlédla.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama