Královna Tearlingu - Erika Johansen "Tvoje matka byla marnivá husa."

22. září 2016 v 11:36 | pisálek |  recenze knih

Královna TearlinguSérie: Královna Tearlingu (1)
Originální název: The Queen of the Tearling
Žánr: Romány, fantasy
Rok vydání: 2014, 1. Vydání originálu: 2013
Počet stran: 432
Nakladatelství: Yoli
Jak to tehdy bylo?
Šla jsem s mým přítelem nakupovat do Tesca, takové ty potřebné věci, jako toaleťák, chleba a pivo. Řekla jsem si, proč se nepodívat, co máme nového v knižním oddělení. Uviděla jsem jí už z dálky. Tmavý přebal, zlaté ornamenty a hrad v dáli na kopci. Nádherná kombinace ne? Přečetla jsem si anotaci. Bomba.
"Tak tu musím mít." Řekla jsem si spíš jen tak pro sebe.
"Ja ti ju kúpim, keď sa ti tak páči." Nabídl mi přítel.
No a už to bylo, celá šťastná jsem si domů přivezla knížku.

Ale k věci.

Mladá dívka, Kelsea, má už předem daný osud. Stát se královnou.
Knížka začíná okamžikem, kdy si pro Kelseu přijíždí královnina garda.
Och garda. Lidi, ta garda nemá chybu. Aj já bych takovou brala.
Kelseu čeká dlouhá jízda, kdy se musí dostat do Pevnosti. Cestou ji však čekají různé nástrahy a nebezpečí. Nebezpečí, které ji čeká přímo od vlastní rodiny. Avšak Kelsea je dívka kterou nic moc nerozhodí. Cestou do pevnosti se snaží přečkat veškeré nepohodlí, bolest a zimu, aby si o ní její garda nemyslela, že je stejná jako její matka. Marnivá. K pomoci ji je řetízek, který je předáván z generace na generaci a o kterém se dozvíme, že má magickou moc a tak pomůže Kelsei v různých nesnázích. První co chce Kelsea udělat, je napravit škody, které způsobila její matka, avšak neuvědomuje si, co vše za to bude muset obětovat. Ne jenom celé království, ale možná i svůj život.
Protože Rudé královně, ze sousedního království, není dobré odporovat.


Kelseu jsem si ihned oblíbila. Dívka s plnoštíhlou postavou a kulatým tuctovým obličejem. Žádná kráska, prostě obyčejná dívka a proto si myslím, že si ji ostatní čtenářky oblíbí rychle. ALE, co se mi moc nelíbilo, bylo, že se až moc rychle dostala do kůže královny. Pro mě začala být ke konci až moc panovačná.

Palcát, Hlavní Gardista. Jeden z nejobávanějších bojovníků královny. V knížce je krásně popsáno jejich postupné vznikající přátelství, důvěra a respekt. Myslím si, že Čtenáři si rychle zamilují celou gardu, protože garda je nej.Z absence přehnané love story jsem byla neskutečně nadšená. Žádná milostná trojka. Takovou knížku jsem dlouho nečetla, pokud vůbec. Ano, je pravda, že přece jen tam něco je. Tajemný loupežníček, s uhrančivým pohledem, který má v plánu Kelseu zabít, no ale potom si to rozmyslí, protože věří, že právě ona by mohla království zachránit. Kostěj, ten vám bude záhadou ještě i v druhém díle, stejně tak i hádanka, kdo je otcem hlavní hrdinky.


No ještě musím podotknout, že kdyby měl někdo slabší povahu, tak opatrně s touto knížkou. Erika Johansen se totiž nebojí. V knize jsou dosti odvážně popisovaný některý drastický scény. Krev, znásilnění, brutalita.


Děj knihy? Velmi se mi líbí, kde je zasazen děj knihy. V době po překročení. V budoucnosti. Ano v budoucnosti, ale bez elektroniky, aut, pomalu ani bez léků, TISKAŘSKÉHO LISU!
Né, tohle si opravdu musíte přečíst, abyste pochopili, o čem tu píšu.


PS: Na gramatické chyby se stěžujte u Microsoftu, že není schopný to pořádně opravit, aneb nejsem dokonalá, ale život je věčný, takže mám dost času se to naučit. :-D
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama