Sci-fi nebo budoucnost?

21. listopadu 2016 v 18:28 | pisálek |  téma týdne


Vítejte v brzké budoucnosti, v době železné, jak už jsem o tom tady jednou psala.


Co mě napadá při heslu srdce z kovu? Jedině technologický postup. A postup až tak daleko, že místo lidí, se na naší planetě budou pohybovat stroje, roboti.

Když jsem dnes ráno jela autem, měla jsem puštěnou evropu 2, kde zrovna bylo, jejich známe zpátky do minulosti. Ovšem dnes to bylo spíš o budoucnosti. Patrik s Leošem se dozvěděli o tom, že se příští týden bude testovat doručování zásilek pomocí dronu, do toho ještě zakomponovaly vyhlášení slavíka.

Takže, bylo to zhruba tak. Vyhlašoval se slavík. "Vítězem se stává…. Karel…..Dron." Potlesk. Karel Dron si jde převzít cenu. "Bzzzz…děkuji Vám…bzzzz…vážím si toho… bzz.

Každopádně, nějak tak to bylo. :-D

Jako pobavila jsem se, to ano.

Ale co když nejsou daleko od pravdy. Co když jednoho dne opravdu budou po planetě létat stroje se svou vlastní inteligencí. Roboti se začnou oblékat do oblečení, pracovat v kanceláři a žít vlastní život. Budou mít stejnou pravomoc jako my lidé a nakonec zaujmou vyšší postavení na této planetě. Obrázek jako vystřižený ze sci-fi filmu.

Ovšem uvažujme, sci-fi, nebo budoucnost?

Dokonce! Kybernetici vytvořili program, který nechali otestovat vědci. Ti s tímto programem komunikovali písemnou formou. Představte si, 75% z nich nepoznalo, že místo s lidskou bytostí komunikují s počítačovým softwarem.

Doufejme, že toto téma zůstane jen podnětem pro bestsellerové knihy a Oskarové filmy.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama